ADSL Taşıma (ISS Geçiş) Hakkında

adsl

ADSL Taşıma (ISS Geçiş) Hakkında

ADSL Taşıma Nedir ?

Sabit telefon hattı üzerinde bir ADSL kullanıyorsanız ve farklı bir firmadan ADSL kullanmak istiyorsanız bu geçiş işlemine ADSL Taşıma veya ISS Geçiş denir?

ADSL Taşıma için gerekli evraklar nelerdir? Şu anda hizmet alınan firmadan iptal işlemi yaptırmam gerekir mi?

Mevcut başvuru evraklarına ilave olarak ISS Geçiş formu doldurulmalıdır. ADSL taşıma tamamlanmış ise diğer taraftan iptal ettirmenize gerek yoktur.  Çünkü bir telefon hattı üzerinde sadece bir internet bağlanabilir. ADSL Taşıma (ISS Geçiş ) tamamlanmış ise diğer firmadan olan ADSL aboneliğinizi sonlanmış demektir.

ADSL Taşıma kaç gün içinde gerçekleşir?

Yeni hizmet alacağınız firmanın evrakları sisteme aktarmasında sonra 6 gün bekleme süresi bulunmaktadır. Yeni ve eski firma sistem üzerinden evrakları inceler , yasalar çerçevesinde uygun olan geçişler onaylanır.

ADSL Taşımada Kesinti yaşar miyim?

ADSL Taşıma başvurusundan sonra hemen internetiniz kesilmez. Geçiş yapana kadar ADSL ‘ınızı eski firmadan kullanırsınız. Geçiş işlemi onaylandıktan sonra size bilgilendirme gelecektir. 1-2 saatlik bir kesinti yaşayabilirsiniz.

ADSL Taşıma yaptım. Eski ADSL modemi kullanabilir miyim?

Teknik olarak kullanabilirsiniz. Fakat ADSL modem içinde ayarlı bulunan kullanıcı adı ve şifrenizi yeni firmadan verilen kullanıcı adı ve şifre ile revize etmeniz gerekiyor.

ADSL Taşıma yaptım. Aynı anda iki fatura mı ödeyeceğim?

ADSL geçiş işleminin onaylanmasına kadar kullanılan ücretler eski firma tarafından size fatura edilir. Geçişten sonraki kısım yeni firma tarafından size fatura edilir. İlk ay kullanım genelde günlük kullanım hesaplanarak çıkartılır.

ADSL Kampanyam (taahhüt) devam ediyor. Geçiş yapabilir miyim ?  

Teknik olarak mümkün. Fakat eski firmadan taahhüt bozma şartları hakkında bilgi almanızda fayda var. Genelde yeni ADSL kampanyalar tüketicilere cazip gelebilir.  Ceza bedellerini öğrenmenizde fayda vardır.

ADSL Geçiş yaptım. Fakat memnun kalmadım. Tekrar farklı bir firmaya geçiş yapabilir miyim? 

ADSL taşıma üzerinden 90 gün geçmesi gerekir. Diğer şekilde ISS Geçiş işleminiz onaylanmaz.

Haber Eklenme Tarihi :31.10.2017 01:10:00