AL Sana Taahhütsüz ADSL. Güle Güle Kullan…

adsl

AL Sana Taahhütsüz ADSL. Güle Güle Kullan…  Taahhütsuz ADSL Aldatmacası

Taahhütlu ADSL nedir?  Neden Taahhüt ? . Fiyatlar neden değişiyor. İlk önce bunu irdelemek lazım.

ADSL paketlerinin liste fiyatları var. Liste fiyatlarının haricinde aktivasyon ücreti , modem ücreti, kurulum ücreti gibi kavramlar var. 

Firmalar, müşterilerinin belli bir süre kullanımı taahhüt etmeleri üzerine ADSL paket liste fiyatı üzerinden indirim yaparlar.  Genelde 24 Aylık ve 12 Aylık paketler halinde satılır.

Sadece liste fiyatı üzerinden değil, bazen de ilave indirimler(Modem ücreti vs)  ve/veya ücretsiz hizmetler sunar. Aktivasyon bedeva…

Taahhütten çıkarsanız ne olur?

Firma, kullanım sözüne veya sözleşmesine indirim veriyor.  Örneğin 50 TL lik 24 Aylık bir paket almışsanız firmaya 1200 TL lik hizmet alacağım diye sözleşme imzalıyorsunuz.   Eğer taahhütten çıkarsanız firma vermiş olduğu indirimleri veya kalan süreyi geri istiyor.

Nasıl Hesaplanıyor?

Verilen indirimler hesaplanır.  Birde kalan süre. Hangisi daha düşük ise o fiyat talep edilir.  Aslında 3-4 yıl önce firma en yükseğini talep ediyordu. BTK , bu duruma mudahele etti . En düşük ücret alınması gerektiğini firmalara bildirdi. Hala alan var mı? Var.  Müşteri itiraz ederse “Pardon , yanlış hesapladık” diyorlar.

Taahhütsuz ADSL Aldatmacası Nedir ?

Aslında müşterileri asıl üzen taahhüt hesaplanmasında yapılan hatalardı. BTK müdahele etmeden mağdur edilmeyen müşteri yok gibi. Firmalar ne tutturuyorlarsa alıyorlardı.

Müşteriler çok mağdur oldu. Müşteriler çok korkuyor artık. Hakkını aramasını alan müşteriler için problem değil aslında ..

Müşterilerin bu korkusunu nasıl satışa çevirebiliriz diye düşünen firmalar çıkmaz mı? Tabi ki çıkacak .  Bu konuda millet olarak çok  iyiyiz. Müşteriye kaliteli ürün ve hizmet vermek yerine ilk önce “nasıl kandırırızı” düşünürüz.  

Evet.  Taahhüt yok. Hiçbirşeye karışmıyorsunuz. Ekipler gelip kuruyor.  Tabi bazıları da kampanya dahil olmak için te küçük bir şart var. Kredi kartı bilgilerini vermeniz gerekiyor.

Abone oldunuz. Çok rahatsınız. Taahhüt yok.  ADSL kullanmaya başladınız.  İlk ay da hizmet çok iyi.
ikinci ay oldu artık memnun değilsiniz.  Neden mi ?.  Bilmiyoruz !.

Neyse iptal ettirmek istiyorsunuz. ? Taahhüdünüz de yok nasılsa…

Firmayı arıyorsunuz. Onlarda gayet sakın. Evet taahhüdünüz yok ama….

Sizden aktivasyon ücreti almamıştık ? Yaklaşık 200 TL
Kurulum Ücreti almadık ?  Yaklaşık 200 TL
Modem de almadık. Biz modemi verdik. Modem de sıfır değil artık.  Son teknoloji modem vermiştik.  Modem de sizde kalsın. Fiyatı 250 TL

Şimdi toplayalım.  200+200+250 = 650 TL

Hep firma vermedi tabi..  Siz de verdiniz. Ne verdiniz ? Kredi Kartı Bilgilerini verdiniz...

Al sana taahhütsüz ADSL. Güle Güle Kullan…

Hangi firma mi..?  Neyse..   Bizde kalsın…    

Haber Eklenme Tarihi :20.10.2017 15:52:00