ADSL Kurulum ve Teknik Servis Hakkında

adsl

ADSL Kurulum ve Teknik Servis Hakkında

ADSL abonesi oldum. ADSL Modem Kurulumu yapılıyor mu?

Bazı kampanyalarda ücretsiz adsl modem kurulumu yapılıyor. Kampanya detaylarını bakmanız faydalı olacaktır.
İsternet servis sağlayıcısı dışında aldığınız modemleri kendi imkanlarınızla kurmanız gerekmektedir.

ADSL Modemim arızalı ? Ne yapmalıyım?

Adsl modemi dışardan satın aldıysanız üretici ve/veya satıcı firmanın yetkili servislerine başvurabilirsiniz.  ADSL modemlerin zorunlu 2 yıl garantisi vardır.

Adsl modemi internet servis sağlayıcısından almış iseniz modemi aldığınız şartlara bağlı olarak değişir. Modemi direk ISS den satın aldıysanız genelde yine modem markası olan veya tedariğini yapmış olan firmaların servislerine yönlendirilirsiniz.

Eğer modemi kiralama yöntemiyle almışsanız birçok  ISS modemin teknik problemini kendi imkanlarıyla çözüyor (Tamir veya değişim )

ADSL çalışmıyor? Ne yapmalıyım ?

Adsl çalışmıyorsa ilk önce ADSL modemin ışığına bakmanız gerekiyor. Eğer modemde ADSL ışığı kırmızı yanıyorsa büyük ihtimalle internet sinyali modeme ulaşmıyor demektir. Bu durumda hat kontrolü için hizmet aldığınız İnternet Servis sağlayıcınızı arayabilirsiniz.  Firma, arıza işlemleri için sizi yönlendirebilir. Arıza durumuna göre işlemler yapabilirsiniz.

ADSL hattında problem yok. Fakat internete giremiyorum. Teknik Servis Hizmeti alabilirim?

ADSL Bağlantı ayarlarını kontrol etmeniz gerekebilir. Kontrol edilmesi gerekenler

1.    ADSL modemi açıp kapatmanız problemi çözebilir

2.    ADSL modem içinde bulunan kullanıcı adı ve şifre kontrol edilmelidir.  İlk önce ADSL Modem resetlenip tekrar kullanıcı adı ve şifre girilebilir.

3.    Hattınız da problem yok ve 1 ve 2 kontrolleri yaptıysanız ADSL modeme kablo ile bağlanıp internete girip girmediğinizi kontrol ediniz.

4.    Eğer internete hala giriş yapamıyorsanız kullandığınız cihazın ağ ayarlarında problem olabilir. Problemi bu aşamada çözemiyorsanız teknik destek alabilirsiniz. 

Haber Eklenme Tarihi :31.10.2017 02:14:00