Bazı firmalardan ADSL Bağlantı Ücretine % 33 Zam

Yıllarca ADSL ucuzlayacak diye bekledik.  ADSL hızları yükseldi.  Fiyatlarda yükseldi.  Belki çok artmadı ama fiyatlar hep arttı.

Telefonsuz ADSL gelecek dedik.  Artık internet için telefon ücreti ödemeyeceğiz dedik.  Yalın ADSL geldi  . Fakat birçok İnternet Servis sağlayıcısı  Telefon ile sunulan internet daha ucuz fiyat veriyor.
İsmi yalın adsl ama. Fiyatlar birçok firmada daha pahalı.

Şimdi Bağlantı ücretlerine biz göz atalım.

Aslında ilk önce ADSL  Bağlantı ücretinin ne olduğu tanımlamak lazım. Bazılarına göre ADSL aktivasyon ücreti, bazılarına göre kurulum , bazılarına göre bağlantı ücreti.

ADSL abonelik yapılırken ,  internetin aktive edilmesi ve/veya internet hattın açılması için bir defaya mahsus alınan bir ücrettir.   Bazen bu ücret kampanyalar dahilinde alınmaz. Fakat taahhütname de belirtilir. Müşteri  taahhüt süresi dolmadan abonelikten ayrılır ise bu ücret müşteriden alınır.   

Bu ücret ne kadardır alınır ?

Firmalara göre değişmesine karşılık çoğunluk firmaların almış olduğu ücret peşin olursa 29-30 TL , Taksitle ise 36 TL( 3 TL x 12 Ay)

2 firma aktivasyon ücretini 36 TL den 48 TL ye çıkardı. Aslında bir firma 2015 de değil. Aralık 2014 de çıkardı. 

Aktivasyon ücretlerindeki maliyetler mi arttı bilmiyoruz.  Hala eski fiyatların altında aktivasyon ücreti alan firmalar var.  

Vodafone.Net  te 24 TL.  Turkcell Superonline de 29 TL  …

Teşekkürler Vodafone.Net, Teşekkürler Turkcell Superonline. ..

 

Haber Eklenme Tarihi :18.01.2015 00:30:00

İnternet Sitemizde bulunan teknolojik ürünler ile ilgili reklam , haber, logo ilgili firmaların tescilli markalarıdır. İnternet sitemizde bulunan reklamların içeriği reklam veren firmaya aittir. ©2005-2018 - www.adsl.com.tr

Facebook-Twitter