ADSL de Müşterileri mağdur etmekte  sınır tanımıyorlar.

ADSL de “bu kadarına da PES” dedirtecek Uygulama…

ADSL Hizmet Kapama Bedeli  -19 TL

ADSL Açma-Kapama bedelini duyduk , fakat ADSL kapama bedelini duymadık diyenleriniz olacak. Duymayanlar olabilir diye bizde kaleme aldık. 

ADSL Hizmet Kapama Bedelinden önce Taahhüt Cayma Bedellerine değinmeden edemeyeceğiz.

Yıllarca bazı firmalar ADSL Cayma bedellerini yanlış hesapladılar. Milyonlarca haksız kazanç sağladır. Milyonlarca ADSL müşterisi mağdur edildi. Sonra uygulama zorunlu (resmi kurumların müdahalesiyle) düzeltildi.  Hala mağdur olan (hukuka devredilmiş veya icraya verilmiş) müşteriler var.

Şu anda benzer yanlış uygulamanın ADSL Açma Kapama Bedellerinde yapıldığını düşünüyoruz. Hatta yanlışın daha da abartıldığını (ADSL Hizmet Kapama Bedeli ) söylemek yanlış olmaz.

ADSL Açma-Kapama bedeli tutarından veya  neden alındığı konusunda bahsetmiyoruz.  

Taahhütlü bir kampanyada müşteri, kullanımdan ziyade taahhüt süresince ödemesi gereken tutarın ödenmesini taahhüt ediyor. Müşteri adsl i kullanmasa da taahhüt ettiği ücreti ödüyor. Hat borcundan dolayı kapandıktan sonra müşteriye hizmet faturası gitmeye(birçok firma uyguluyor) devam ediyor. Borç ödendikten sonra hat otomatik açılıyor ve Hizmet Açma Kapama Bedeli yansıtılıyor.  Firma bu aşamadan sonra hattın açılması için müşteriden onay alması gerektiğini düşünüyoruz. Müşteri , adsl ı kullanmak zorunda değildir.  Hiç kullanmadan da ücretleri ödeyebilir. 

Taahhütlü kampanyalarda , müşteriden onay alınmadan açılan ve alınan Açma-Kapama Bedellerinin Tüketici Yasalarına uygun olmadığını düşünüyoruz. 

Bazı firmalar bunu daha ileriye götürdü. ADSL hat borçtan dolayı kapanınca “Hizmet Kapama Bedeli” altında 19 lik  bir ücret  yansıtılıyor..

Uygulamayı yapan firmanın açıklaması ise çok ilginç.  Açma –Kapama ücretleri hat kapanınca alınıyor.  Çok ilginç.  İlgili firma müneccim galiba. Müşterinin hattını açtıracağına çok emin.  Bu aşamada iptal ettiren müşteriler ne olacak.. Bu aşamada iptal ettiren binlerce müşteri var..

Ve ilgili firma , bazı müşterilerden bir şekilde bu ücretleri alacak. 

Çok yazık. Milyonlarca müşteri , yanlış hesaplanan taahhüt bedellerini ödediler. Sıra Açma- Kapama Bedellerinde..

Haber Eklenme Tarihi :31.01.2015 03:07:00

İnternet Sitemizde bulunan teknolojik ürünler ile ilgili reklam , haber, logo ilgili firmaların tescilli markalarıdır. İnternet sitemizde bulunan reklamların içeriği reklam veren firmaya aittir. ©2005-2018 - www.adsl.com.tr

Facebook-Twitter